Biura Rachunkowe Kraków

Informacje o obsłudze księgowej firm w Krakowie

Niesprawiedliwy stereotyp księgowej

Są takie zawody, które wielu z nas kojarzą się z głębokim PRL-em. Dlaczego tak jest? Zapewne wiele swojego zrobiły różnego rodzaju filmy z tamtego okresu czasu, albo ukazujące tamte czasy, które właśnie pewne grupy zawodowe ukazywały w dość niepochlebnym świetle. Z takim balastem musi żyć na przykład księgowa w Krakowie.

http://www.flickr.com/photos/psd/18716892/sizes/s/in/photostream/

Księgowa zajmuje się wieloma dokumentami finansowymi

Nie dość, że musi ona codziennie chodzić do teoretycznie nudnej pracy, gdzie może i inni wykonują ciekawe zajęcia, ale ona właśnie zna się na cyferkach, zestawieniach i tym podobnych rzeczach, więc nikt się jej nie będzie wtrącał w jej działkę. Jak taka „biedna księgowa” jest ukazywana w takich właśnie produkcjach? Otóż bardzo różnie. Ale zazwyczaj jest to całkiem atrakcyjna, młoda kobieta, która przychodzi modnie ubrana do pracy. Tam zasiada przed swoim biurkiem, obłożona stertami papierów, przed nią znajduje się maszyna do pisania i… zamiast liczyć, wyjmuje lakier do paznokci i zaczyna manicure albo dzwoni po koleżanki z innych działów, wyjmuje skądś ciasteczka i zaczyna się posiedzenie na plotkowanie. Tak mija im cały dzień.

A tak naprawdę, i tutaj absolutnie trzeba zaprotestować, biuro rachunkowe w Krakowie przynajmniej dzisiaj wygląda zupełnie inaczej. Jest to bardzo wyczerpująca umysłowa praca, która dodatkowo obłożona jest klauzulami tajności, żeby przypadkiem nie wyciekły jakieś ważne informacje dotyczące firmy, a które mogłyby zostać wykorzystane przez niewłaściwe osoby.

Jak więc widać księgowość firm czy organizacji pozarządowych i praca tam to bardzo odpowiedzialne zadania, które muszą być wykonywane z pewną etykietą. Nie ma mowy o malowaniu paznokci, choćby nie wiadomo jak czasami wiało nudą. Ploteczki – no cóż. W każdej pracy jest chwila na przerwę, dlatego tez nie ma co się dziwić, że panie wykorzystują ten czas na pogaduchy na różne tematy. A księgowymi panie są raczej w całej okazałości. Niech żyją księgowe!

Skomentuj


  • Kategorie

  • Zwiększ zyski z SEO!

    Szukasz firmy, która doprowadzi Cię na szczyty wyników wyszukiwania? Sprawdź SeoGO Pozycjonowanie Kraków

    Szukasz biura rachunkowego w...
    ...Krakowie?
    Polecamy Biuro Rachunkowe Kraków MCFIR