Biura Rachunkowe Kraków

Informacje o obsłudze księgowej firm w Krakowie

Europejski standard e-faktur

Trwają prace nad propozycją standardu elektronicznej faktury VAT, która złożona będzie w Komisji Europejskiej. Do 2020 roku e-faktury mają być dominującą metodą fakturowania w Unii Europejskiej. Jednym z głównych problemów jest brak wystandaryzowanego wzoru faktury elektronicznej.

E-faktury w formacie EDI (Electronic Data Interchange) są używane w rozliczeniach między firmami już od dziesięciu lat. Wykorzystuje je między innymi 20 sieci handlowych. Ale nie jest to format jedyny.

Badania na 500 wybranych firmach europejskich pokazały, że prawie połowa wystawianych w Polsce faktur ma formę elektroniczną. Większy odsetek e-faktur jest w Niemczech, Chorwacji i Hiszpanii.

Polskie Krajowe Forum Elektronicznego Fakturowania powołane zostało pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Finansów, a prace koordynuje państwowy Instytut Logistyki i Magazynowania (ILiM). Należy ono do Europejskiego Wielostronnego Forum Elektronicznego Fakturowania. Ma ono do końca roku 2013 roku przedstawić wszystkie aspekty funkcjonowania e-faktur w krajach Unii Europejskiej. Powstaną zalecenia zmian potrzebnych do wdrożenia Europejskiej Agendy Cyfrowej.

Jaki będzie ostateczny europejski standard e-faktur? Każdy podmiot mający swoją opinię o modelu e-faktury może zgłosić swoje pomysły Forum. Szczegóły znajdują się na stronie polskiego Ministerstwa Gospodarki http://www.mg.gov.pl/node/15154

Następny »

Skomentuj


  • Kategorie

  • Zwiększ zyski z SEO!

    Szukasz firmy, która doprowadzi Cię na szczyty wyników wyszukiwania? Sprawdź SeoGO Pozycjonowanie Kraków

    Szukasz biura rachunkowego w...
    ...Krakowie?
    Polecamy Biuro Rachunkowe Kraków MCFIR