Biura Rachunkowe Kraków

Informacje o obsłudze księgowej firm w Krakowie

Czy warto mieć doradcę podatkowego?

Jeśli Twój księgowy zna się na optymalizacji kosztów i przychodów, to pewnie już dba o to, by Twoja księgowość była na najkorzystniejszej drodze. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z własną firmą lub uważasz, że obecnie w przedsiębiorstwie podatki są nadzwyczaj wysokie – przeczytaj artykuł i poszukaj doradcy podatkowego.

Doradztwo podatkowe Kraków

Współpracę z doradcą podatkowym lub dobrym księgowym najlepiej rozpocząć już w momencie tworzenia przedsiębiorstwa. Jeśli masz małą wiedzę o tym, jak prowadzić rachunkowość i optymalizować ją, skorzystaj z pomocy jednego z wielu biur rachunkowych, które doradzają młodym biznesmenom w pierwszych krokach na samodzielnej drodze przedsiębiorczości.

Warto pomyśleć o poprawnych zapisach już w chwili pisania biznesplanu i wyboru statusu prawnego (np. rozważyć założenie spółki z o.o.).

Doradca podatkowy zazwyczaj weryfikuje założenia biznesu, dokonuje analizy finansowej oraz wskazuje alternatywne propozycje modelu biznesowego, jeśli istnieją.

Pamiętaj, aby rad ekspertów zasięgać, gdy rozpoczynasz działalność lub nowy okres obrachunkowy – zgłoszenie się do doradcy na chwilę przed terminem przewidywanej płatności podatków jest często zbyt późną chwilą.

Doradztwo podatkowe jest według niektórych inną sprawą niż prowadzenie księgowości. Wiele firm rachunkowych i doradczych łączy jednak w sobie oba pola działalności.

Skomentuj


  • Kategorie

  • Zwiększ zyski z SEO!

    Szukasz firmy, która doprowadzi Cię na szczyty wyników wyszukiwania? Sprawdź SeoGO Pozycjonowanie Kraków

    Szukasz biura rachunkowego w...
    ...Krakowie?
    Polecamy Biuro Rachunkowe Kraków MCFIR